Menu
Your Cart

İçeriğinde Neler Var?

İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Üç farklı doğal renk ve üç farklı doğal aromasıyla İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü ile sporun keyfini yaşa!

Mango, Vişne, Ananas çeşitleriyle…

POTASYUM K+1

Potasyum sinirlerin sinyalleri iletmesinde ve kasların kasılmasında rol oynar. Terlediğinizde potasyumu kaybedersiniz, bu nedenle sporcuların ve aktif insanların ortalama bir kişiden daha fazla Potasyuma ihtiyacı vardır.

Potasyum, hücrelerin içinde bulunan ana hücre içi mineraldir. Hücrelerin içinde, hücre dışında bulunduğundan 30 kat daha fazla bulunur. Ana işlevi su dengesi, sinir impuls iletimi ve kas kasılmalarıdır. Ayrıca elektrolit dengesini korumak için önemli olan vücuttaki sodyum (Na+1) seviyelerini düzenleme yeteneğine sahiptir.

KALSİYUM Ca+2

Kalsiyumu kemik sağlığı ile ilişkilendirebilirsiniz. Ve daha da fazlası, bu muazzam mineral kaslarımızın çalışmasında ve düzenli kalp atımında rol oynar. Sinir iletimi, kas büyümesi ve güçlü kas kasılmaları için de son derece önemlidir.

MAGNEZYUM Mg+2

Magnezyum, krampların hafifletilmesine ve azaltılması yönündeki çalışmalara yardımcı olacaktır.

Magnezyum, glikozu enerjiye dönüştürmenin yanında yağların metabolize edilmesine de yardımcı olur. Kasların düzgün çalışmasında etkilidir. Magnezyum, sinir ve kas hücrelerindeki elektrik potansiyelini korumaktan sorumludur. Vücudumuzda 300'den fazla reaksiyona dahil olan bu elektrolit aynı zamanda karbonhidratlardan, proteinlerden ve yağlardan kas enerjisi oluşturan süreçlerde de kritik bir bileşendir.

SODYUM Na+1

Sodyum çok önemlidir. Kas genişlemesi ve kasılmasına yardımcı olmak için potasyum ile çalışır.

Sodyum, yaygın olarak tuz (Sodyum Klorür) olarak adlandırılan önemli bir mineraldir. Kasların faaliyetlerine ve beynin etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olduğu için kritik bir rolü vardır. Sodyum başlıca hücre dışı mineraldir ve vücut-su dengesi ve asit-baz dengesinde rol oynar. Aynı zamanda atletik performansta önemli bir faktör olan kan hacminin korunmasına yardımcı olur, çünkü besinleri hücrelere iletme, metabolik yan ürünlerin hücrelerden çıkarılması ve bir sporcudaki ter oranının kontrol edilmesinen sorumludur. Sodyum, spor içeceklerinde sadece vücuttaki önemli rolü için değil, aynı zamanda susuzluk arzusunu teşvik ettiği için de önemli bir bileşendir.

Karbohidratlar

İngobio elektrolit içeren doğal spor ürünü minimum oranda karbonhidrat içeriği sayesinde maksimum elektrolit emilimi ve enerji sağlayacaktır…

Bilindiği üzere elektrolitlerin emiliminin hızlı ve yüksek miktarda olması için İngobio içerdiği az miktarda optimum karbonhidratlar sayesinde bunu diğer spor içeceklerinden farklı olarak temin etmektedir. İngobio sırf bu sebepten bile Güvenilir bir spor gıdası olmayı başarmıştır.

Mol’e Mol…..Glukoz:Sodyum oranıyla mükemmel emilim…Hızlı etki…..

Bitkisel olarak tatlandırılmıştır: STEVİA BİTKİSİ ÖZÜTÜ...

İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü, Stevia bitkisinin eşsiz tatlandırma özelliği sayesinde doğallığı bozulmadan insan sağlığına en uygun şekilde üretilmiştir.

ÜSTÜN HİDRASYON İÇİN İNGOBİO

Sıvı kaybında artış ve susuz kalma riskinde artış olabilen sadece sporcular değil, sıcak veya nemli hava gibi koşullarda herhangi bir normal insanda yüksek bir sıvı kaybı oranına sahip olabilir. Nedeni ne olursa olsun ve/veya bir atlet olsanız da olmasanız da, dehidrasyonun performans sonuçlarını etkileyeceğinden ve zihinsel işlevde bir azalmaya yol açacağından emin olabiliriz.

Dehidrasyonun bazı belirtileri şunlardır:

Susuzluk, baş ağrısı, halsizlik, baş dönmesi, kas krampları ve zihinsel karışıklık.
Semptomlar ve fiziksel performans üzerindeki etkileri hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen
Belirtileri Nelerdir? sayfamızı ziyaret ediniz.


HER KULLANICI İÇİN MÜKEMMEL HİDRASYON

Keto, Paleo, Vegan, Sporcular, Gezginler, Glütensiz, GDO'suz, Eğlenceyi Sevenler, Çocuklar, Aktif Gençler,
Emziren Anneler, Aileler, Şeker Hastaları….Herkes için harika!

WhatsApp
Hemen Ara!