Menu
Your Cart

Elektrolit Nedir?

ELEKTROLİT NEDİR?

Elektrolitler ve hidrasyon birbirlerini tamamlayan unsurlardır.

En yaygın elektrolitler Na+(Sodyum), K+ (Potasyum), Cl- (Klorür), Ca+2(Kalsiyum) ve Mg+2 (Magnezyum) 'dir.

Elektrolitler normal hücre metabolizması için gereklidir ve plazmada doğru miktarlarda bulunmalıdır.

Vücudunuzun hidrasyon, kas ve sinir fonksiyonu, pH seviyeleri, kan basıncı ve diğer önemli süreçleri düzenlemek için bu elektrolitlere ihtiyacı vardır.

Basit bir deyişle, elektrolitler vücudumuzdaki hücrelerin içinde ve dışında çözünüş halde bulunan tuzlardır. Ancak bunlar, elektriksel olarak yük taşıyan (kas hareketi için gerekli) ve hücrelerin içinde ve dışında bulunan sıvı seviyelerini dengelemeye yardımcı olan çok önemli hayati öneme sahip maddelerdir.

ELEKTROLİTLER SPOR YAPARKEN NİÇİN ÖNEMLİDİR?

Elektrolitler spor ve egzersizde önemli bir role sahiptir. Basitçe özetlemek gerekirse, kas liflerinizin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayarak kelimenin tam anlamıyla sizin başlangıç çizgisinden ayrılmanızı sağlayan doğal maddelerdir. İster sportif faaliyetler olsun ister çalışma hayatında karşılaştığımız ve egzersiz yapmak zorunda kaldığımızda, egzersizin süresi arttıkça, korkunç kramp, çabuk yorulma veya yorgunluk gibi durumların başlamasından kaçınmak için ter içinde doğal olarak kaybettiğiniz elektrolitleri (K+1, Mg+2, Ca+2, Na+1) vücudunuza tekrar geri almanız gerekmektedir.

İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü, ihtiyacınızı en hızlı ve üstün bir şekilde hem de hiçbir katkı maddesi içermeden tamamen doğal olarak karışılıyor.

ÜSTÜN HİDRASYON İÇİN İNGOBİO

Sıvı kaybında artış ve susuz kalma riskinde artış olabilen sadece sporcular değil, sıcak veya nemli hava gibi koşullarda herhangi bir normal insanda yüksek bir sıvı kaybı oranına sahip olabilir. Nedeni ne olursa olsun ve/veya bir atlet olsanız da olmasanız da, dehidrasyonun performans sonuçlarını etkileyeceğinden ve zihinsel işlevde bir azalmaya yol açacağından emin olabiliriz.

Dehidrasyonun bazı belirtileri şunlardır:

Susuzluk, baş ağrısı, halsizlik, baş dönmesi, kas krampları ve zihinsel karışıklık.
Semptomlar ve fiziksel performans üzerindeki etkileri hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen
Belirtileri Nelerdir? sayfamızı ziyaret ediniz.


HER KULLANICI İÇİN MÜKEMMEL HİDRASYON

Keto, Paleo, Vegan, Sporcular, Gezginler, Glütensiz, GDO'suz, Eğlenceyi Sevenler, Çocuklar, Aktif Gençler,
Emziren Anneler, Aileler, Şeker Hastaları….Herkes için harika!

WhatsApp
Hemen Ara!