fbpx
Sporcu Elektrolit İhtiyacı

En yaygın elektrolitler Na+(Sodyum), K+ (Potasyum), Cl- (Klorür), Ca+2(Kalsiyum) ve Mg+2 (Magnezyum) ‘dir. Elektrolitler normal hücre metabolizması için gereklidir ve plazmada doğru miktarlarda bulunmalıdır.

Vücudunuzun hidrasyon, kas ve sinir fonksiyonu, pH seviyeleri, kan basıncı ve diğer önemli süreçleri düzenlemek için bu elektrolitlere ihtiyacı vardır.

Basit bir deyişle, elektrolitler vücudumuzdaki hücrelerin içinde ve dışında çözünüş halde bulunan tuzlardır. Ancak bunlar, elektriksel olarak yük taşıyan (kas hareketi için gerekli) ve hücrelerin içinde ve dışında bulunan sıvı seviyelerini dengelemeye yardımcı olan çok önemli hayati öneme sahip maddelerdir.

Bisiklet Sporcularında Enerji İhtiyacı
Sporda İON Etkisi

Elektrolitler spor ve egzersizde önemli bir role sahiptir. Basitçe özetlemek gerekirse, kas liflerinizin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayarak kelimenin tam anlamıyla sizin başlangıç çizgisinden ayrılmanızı sağlayan doğal maddelerdir. İster sportif faaliyetler olsun ister çalışma hayatında karşılaştığımız ve egzersiz yapmak zorunda kaldığımızda, egzersizin süresi arttıkça, korkunç kramp, çabuk yorulma veya yorgunluk gibi durumların başlamasından kaçınmak için ter içinde doğal olarak kaybettiğiniz elektrolitleri (K+1, Mg+2, Ca+2, Na+1) vücudunuza tekrar geri almanız gerekmektedir.

İngobio Elektrolit İçeren Doğal Spor Ürünü, ihtiyacınızı en hızlı ve üstün bir şekilde hem de hiçbir katkı maddesi içermeden tamamen doğal olarak karışılıyor.

Üç farklı doğal renk ve Vişne , Mango, Ananas doğal aromasıyla ingobio elektrolit içeren doğal spor ürünü ile sporun keyfini yaşa!

Spor yaparken hareket etme özgürlüğünüzü hiç kısıtlamadan özel eşyalarınızı nerede taşıyacağınızı artık düşünmeyin!

Hızlı Kargo

Tüm ürünlerimiz siz ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda !

Güvenli Alışveriş

Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler SSL ile koruma altındadır.

Müşteri Memnuniyeti

Sporu ve sporcuyu destekliyoruz. Bu yüzden bizim için değerlisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

Giriş Yap

Hesap Oluştur
Başa Dön